Υπεύθυνος Διασφάλισης Ποιότητας και Κανονιστικών Θεμάτων

Λίγα λόγια για το Group:

ΟΙατρικός Κόσμος Κυφίδηςδραστηριοποιείται στον ιατρικό τομέα και είναι από τις πιο αναπτυσσόμενες εταιρίες στην ελληνική αγορά. Κάθε στέλεχος που προσλαμβάνεται επιδιώκουμε να είναι εξελισσόμενο, καθώς οι ανάγκες μεγαλώνουν, προκειμένου να μπορεί να μετακινηθεί εντός της εταιρίας σε διαφορετικά τμήματα

Αρμοδιότητες:

  • Εφαρμογή και αναθεώρηση του συστήματος Διαχείρισης της Ποιότητας που εφαρμόζει η εταιρεία μας με βάση το πρότυπο ISO 13485 και την Υπουργική Απόφαση ΔΥ8Δ/Γ.Π. ΟΙΚ/1348/2004.
  • Επικοινωνία με ΕΟΦ για όλα τα θέματα που αφορούν τα προϊόντα και τα εμπορεύματα της εταιρείας.
  • Εγγραφές και κοινοποιήσεις κυκλοφορίας Ιατροτεχνολόγικών προϊόντων στο μητρώο GreMDIS Ε.Ο.Φ.
  • Διαχείριση του Ευρωπαϊκού μητρώου της EUDAMED.
  • Απαραίτητο γνώση του MDR 2017/745
  • Εγγραφές προϊόντων και έκδοση άυλων barcodes μέσω του μητρώου προϊόντων ΕΟΠΥΥ – ΕΚΑΠΤΥ.
  • Επικοινωνία και αξιολόγηση προμηθευτών εξωτερικού .