![Επίθεμα ζεστό/κρύο MSD Standard 3 τμημάτων αυχένα -ωμοπλάτη 40 x 20cm Επίθεμα ζεστό/κρύο MSD Standard 3 τμημάτων αυχένα -ωμοπλάτη 40 x 20cm](https://kifidis-orthopedics.gr/image/cache/catalog/products/202008/hot-cold-pack-3323-120x120w.jpg)
![Επίθεμα ζεστό/κρύο MSD Standard 3 τμημάτων αυχένα -ωμοπλάτη 40 x 20cm Επίθεμα ζεστό/κρύο MSD Standard 3 τμημάτων αυχένα -ωμοπλάτη 40 x 20cm](https://kifidis-orthopedics.gr/image/cache/catalog/products/202008/3part-hot-cold-pack-120x120h.jpg)
- Βασικός κωδικός προϊόντος: 103953
- Εμπορικός κωδικός: 0403.AC-3323
Eπίθεματα ζεστό / κρύο MSD
Τα επαναχρησιμοποιούμενα επιθέματα προσφέρουν θεραπεία με ζεστό ή κρύο, αποτελεσματικά και οικονομικά, αφού η χρήση τους είναι απεριόριστη. Φιλικά προς το χρήστη, καθώς το υλικό κατασκευής τους είναι μη τοξικό, βιοδιασπώμενο gel. Ακόμη και σε θερμοκρασία - 20 oC παραμένουν μαλακά.
Χρήση ως παγοκύστη.
Μπορούν να τοποθετηθούν οπουδήποτε και με την κατάλληλη γωνία, καλύπτοντας τη μέγιστη επιφάνεια των αρθρώσεων και των μυών. Η θερμοκρασία τους διαρκεί 30 λεπτά.
Ειδικά σχεδιασμένο για την περιοχή του αυχένα και της ωμοπλάτης.
Διάσταση: 40 x 20cm